Trener Personalny to coraz bardziej popularny zawód. Bez wątpienia jest on potrzebny przy rosnącej popularności i zainteresowaniu zdrowym stylem życia. Osoba przychodząca pierwszy raz na siłownie nie jest w stanie poradzić sobie z ćwiczeniami i odnaleźć się na sali, toteż często rezygnuje z ćwiczeń. Takiej osobie motywacja spada, brakuje chęci do ćwiczeń. Stąd prawdopodobieństwo, że już więcej nie przekroczy progu sali do treningu jest bardzo wysokie.

W tym momencie przychodzi na pomoc trening z instruktorem, który opiekuje się zagubioną osobą oraz stara się zaszczepić w nas radość do ćwiczeń. A to, jest jednym w istotniejszym zadań trenera – zaszczepić motywację i nauczyć cieszyć się aktywnością fizyczną. Dodatkowo, dobry trener osobisty przygotuje specjalny, zindywidualizowany dla danej osoby plan treningowy oraz monitoruje postępy podopiecznego. Czuwa nad postępującym progresem oraz całokształtem wprowadzanych nowych – dobrych zmian.
Jeżeli chodzi o dietę to zawsze doradza podopiecznym jak zdrowo się odżywiać, jakie produkty będą najbardziej odpowiednie, wartościowe dla organizmu, a które dla własnego zdrowia lepiej ograniczyć.

Trener personalny to osoba znająca anatomię, fizjologię człowieka. Mająca szeroką wiedzę z zakresu treningowego i zdrowotnego. Co równie ważne, potrafi nauczyć i przekazać podopiecznemu wiedzę o tym jaka jest poprawna technika wykonywania ćwiczeń.
Bardzo często podczas treningów, między trenerem a klientem powstaje więź, koleżeństwo czy nawet z czasem i przyjaźń. Ale do tego ważne jest zaufanie, którym widzę, że moi podopieczni mnie obdarzają. Daję to ogromną satysfakcję i motywację do działania. W tym zawodzie najważniejsi są ludzie. Trzeba mieć pasję i wiedzę, aby być cenionym przez podopiecznych. Dlatego też cenna, w tej pracy, jest psychologia.

Trener musi być dobrym psychologiem, rozmówcą. Dzięki temu mogę pomagać wielu osobom w trudnych dla nich chwilach i potrafię skutecznie zmotywować do ćwiczeń.
Reasumując i wymieniając zalety treningów z trenerem personalnym:
• Potrafi zmotywować do treningów
• Pokaże jak prawidłowo wykonać ćwiczenie
• Ustali indywidualnie dobrany plan treningowy
• Będzie monitorował postępy treningowe
• Trener posiada dużą wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii, dzięki czemu trening jest bezpieczny
• Potrafi wysłuchać w ciężkich chwilach oraz doradzić z problemami
• Pomoże ustalić odpowiedni plan żywieniowy i dietetyczny
• Pozwoli pozbyć się bólu w stawach, plecach

Jednakże pamiętać trzeba, że nie każdy trener to specjalista i trzeba dobrze rozważyć wybór osoby, która będzie nas trenować. Jeżeli chcesz mieć dobrego trenera personalnego sprawdź jego kompetencje, to czy posiada licencje trenerska, certyfikat, w jakich szkoleniach brał udział i jakie ma doświadczenie. Dlatego ja, z przyjemnością zapraszam Cię na treningi personalne w Gdańsku i okolicach.

Wiele osób nie może przekonać się do treningu siłowego, nie ma motywacji oraz nie do końca wie jak się za to wszystko zabrać. Świetnym rozwiązaniem jest znalezienie trenera personalnego, który indywidualnie podejdzie do Waszych potrzeb oraz wymarzonego celu.

Czym jest trening personalny?

Trening personalny polega na ćwiczeniu z odpowiednio wykwalifikowanym trenerem sam na sam lub ewentualnie jeszcze z drugą osobą.  Zazwyczaj trwa on od 60 do 90 minut. Jednak taki trening powinien zostać poprzedzony konsultacją, aby wiedzieć jaki jest cel danej osoby, dysfunkcje, choroby oraz wiele, wiele innych. Właściwie dobrany plan pod daną jednostkę jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Jest to dość odpowiedzialna praca, gdyż taki trener jest odpowiedzialny za zdrowie, a nawet i życie klienta. Często bywa również tak, że trener staje się również znajomym i sprawia, że osoba ćwicząca się nie stresuje, może mu zaufać.

Zalety treningu personalnego

Taka forma treningów jest o wiele skuteczniejsza niż zajęcia fitness, gdyż trener skupia się tylko na kliencie. Dobiera on odpowiedni plan dla konkretnej osoby, pod jej wszystkie dysfunkcje, problemy czy inne schorzenia. Poza tym – trener cały czas pilnuje odpowiedniej techniki ćwiczeń, tłumaczy anatomie czy fizjologie ciała człowieka. Od samego początku uczy poprawnie wykonywanych wzorców ruchowych. Trening jest ukierunkowany pod własny, osobisty cel. Z pewnością osiągniemy go szybciej z trenerem personalnym, który ma wiedzę w tym zakresie. Jest w stanie odpowiedzieć na każde pytanie, które zostaje do niego skierowane. Może pomagać również w planie żywieniowym, który przyspieszy cały proces. Dobry trener pomoże Ci również poza treningami, zawsze jest pod telefonem i rozwieje wszelkie wątpliwości. Jeżeli już umówisz się na trening z trenerem personalnym to istnieje małe prawdopodobieństwo, że się wycofasz i go zawiedziesz. Nie będziesz szukał/szukała wymówek, aby nie wykonać tego treningu. Dodatkowo zawsze będzie Cię motywował i kontrolował sukcesywnie twoje postępy. Odpowiedni trener zawsze Cię wysłucha, zrozumie i pomoże w rozwiązaniu problemu.

Kto powinien się zainteresować treningiem personalnym?

Trening personalny poleca się szczególnie osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną lub takim, które chcą wrócić po dłuższym okresie nieobecności na siłowni. Dzięki temu można uniknąć wszelkich kontuzji, nie popełniać błędów oraz od razu nauczyć się dobrej techniki wykonywania ćwiczeń. Mamy również pewność, że te ćwiczenia nie zrobią nam krzywdy i że są odpowiednio pod nas dobrane. Warto jednak pamiętać, że trening personalny równie świetnie może sprawdzić się u osób średnio-zaawansowanych lub też zaawansowanych. Często potrzebne jest oko drugiej osoby, która skoryguje błędy lub też poprawi naszą siłę czy wydolność przygotowując odpowiedni plan działania. Często nawet zawodnicy mają swoich osobistych trenerów, aby z treningu na trening być coraz lepszymi. Indywidualna praca z trenerem pozwala na dokładną analizę błędów oraz wsparcie nawet w najgorszych chwilach. Każdy z nas miewa takie dni, gdzie najchętniej leżelibyśmy w domu przed telewizorem.  Trener jest świetnym motywatorem, który nie pozwoli Ci odpuścić.

Pamiętajcie, że najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie i swój rozwój, teraz możesz inwestować w siebie poprzez treningi przez internet.