Trener Personalny to coraz bardziej popularny zawód. Bez wątpienia jest on potrzebny przy rosnącej popularności i zainteresowaniu zdrowym stylem życia. Osoba przychodząca pierwszy raz na siłownie nie jest w stanie poradzić sobie z ćwiczeniami i odnaleźć się na sali, toteż często rezygnuje z ćwiczeń. Takiej osobie motywacja spada, brakuje chęci do ćwiczeń. Stąd prawdopodobieństwo, że już więcej nie przekroczy progu sali do treningu jest bardzo wysokie.

W tym momencie przychodzi na pomoc trening z instruktorem, który opiekuje się zagubioną osobą oraz stara się zaszczepić w nas radość do ćwiczeń. A to, jest jednym w istotniejszym zadań trenera – zaszczepić motywację i nauczyć cieszyć się aktywnością fizyczną. Dodatkowo, dobry trener osobisty przygotuje specjalny, zindywidualizowany dla danej osoby plan treningowy oraz monitoruje postępy podopiecznego. Czuwa nad postępującym progresem oraz całokształtem wprowadzanych nowych – dobrych zmian.
Jeżeli chodzi o dietę to zawsze doradza podopiecznym jak zdrowo się odżywiać, jakie produkty będą najbardziej odpowiednie, wartościowe dla organizmu, a które dla własnego zdrowia lepiej ograniczyć.

Trener personalny to osoba znająca anatomię, fizjologię człowieka. Mająca szeroką wiedzę z zakresu treningowego i zdrowotnego. Co równie ważne, potrafi nauczyć i przekazać podopiecznemu wiedzę o tym jaka jest poprawna technika wykonywania ćwiczeń.
Bardzo często podczas treningów, między trenerem a klientem powstaje więź, koleżeństwo czy nawet z czasem i przyjaźń. Ale do tego ważne jest zaufanie, którym widzę, że moi podopieczni mnie obdarzają. Daję to ogromną satysfakcję i motywację do działania. W tym zawodzie najważniejsi są ludzie. Trzeba mieć pasję i wiedzę, aby być cenionym przez podopiecznych. Dlatego też cenna, w tej pracy, jest psychologia.

Trener musi być dobrym psychologiem, rozmówcą. Dzięki temu mogę pomagać wielu osobom w trudnych dla nich chwilach i potrafię skutecznie zmotywować do ćwiczeń.
Reasumując i wymieniając zalety treningów z trenerem personalnym:
• Potrafi zmotywować do treningów
• Pokaże jak prawidłowo wykonać ćwiczenie
• Ustali indywidualnie dobrany plan treningowy
• Będzie monitorował postępy treningowe
• Trener posiada dużą wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii, dzięki czemu trening jest bezpieczny
• Potrafi wysłuchać w ciężkich chwilach oraz doradzić z problemami
• Pomoże ustalić odpowiedni plan żywieniowy i dietetyczny
• Pozwoli pozbyć się bólu w stawach, plecach

Jednakże pamiętać trzeba, że nie każdy trener to specjalista i trzeba dobrze rozważyć wybór osoby, która będzie nas trenować. Jeżeli chcesz mieć dobrego trenera personalnego sprawdź jego kompetencje, to czy posiada licencje trenerska, certyfikat, w jakich szkoleniach brał udział i jakie ma doświadczenie. Dlatego ja, z przyjemnością zapraszam Cię na treningi personalne w Gdańsku i okolicach.